ନାମ ଚିକିତ୍ସାଲୟ


ନାମ ଚିକିତ୍ସାଳୟ

କୃଷ୍ଟିୟାରେ ନାମ ଚିକିତ୍ସାଳୟ – ‘ପ୍ରାଣତନୁ ସନ୍ଧାନ ସମିତି’ ସ୍ଥାପିତ ହୁଏ । ନାମ ସାହାଯ୍ୟରେ ଏଠାରେ ବହୁ ଦୂରରୋଗ୍ୟ ରୋଗୀଙ୍କୁ ନିରାମୟ କରାହୁଏ । ଏପରିକି ସଦ୍ୟାମୃତ କେତେଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ତାର ଶରୀର ବିଧାନର କୌଣସି ଅଙ୍ଗଯଦି ବିକୃତ ବା ବିକଳାଙ୍ଗ ନ ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ଏଇ ରକମ ଅବସ୍ଥାରେ) ଏଠାରେ ନାମ ସାହଯ୍ୟରେ ପୁନଃଜୀବିତ କରାହୁଏ । ଶ୍ରୀ ସତୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଗୋସ୍ୱାମୀ , ଶ୍ରୀ ବରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ରାୟ, ଶ୍ରୀ ସତୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଜୋୟାରଦାର, ଶ୍ରୀ ଶୁଶୀଲ ଚନ୍ଦ୍ର ବସୁ, ମହମ୍ମଦ ଗିର୍ ଆଲୀ, ଶ୍ରୀ ରାମକୃଷ୍ଣ ପରମାଣିକ, ଶ୍ରୀ ରାଧାରମଣ ଜୋୟାରଦାର ପ୍ରମୁଖ ଇଷ୍ଟ ପ୍ରାଣ ଭକ୍ତ ଗଣ, ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଠାକୁରଙ୍କ ନିକଟରୁ ଭଲ ଭାବରେ ଶିଖି ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମତେ ଏହି ଚିକିତ୍ସା କରନ୍ତି, ଚିକିତ୍ସକ ଓ ରୋଗୀ, ଉଭୟଙ୍କୁ ନାମ କରିବାକୁ ହୁଏ। ଅସକ୍ତ ରୋଗୀ ବେଳରେ ଖାଲି ଚିକିତ୍ସକ ନାମ କରନ୍ତି । ସତସଙ୍ଗ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଶୁଶୀଳ ବସୁ ତାଙ୍କର ସ୍ମୃତି ଚାରଣରେ ଜଣେ ରୋଗୀକୁ କିପରି ଭାବରେ ନାମର ସାହାଯ୍ୟରେ ରୋଗମୁକ୍ତ କଲେ ସେ ସମନ୍ଧରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି । । “ମୁଁ ନିଜେ ବି ଗୋଟିଏ ମୃତ ପ୍ରାୟ ରୋଗୀକୁ ‘ନାମ’ ସ୍ପନ୍ଦନ ଦ୍ଵାରା ବଞ୍ଚାଇ ତୋଳିବା ବିଷୟରେ ଯୁକ୍ତ ଥିଲି। ରୋଗୀର ନାମ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ସରକାର । ବୟସ ଅନୁମାନ ୨୭/୨୮ ହେବ ସେ ‘ମ୍ୟାନେଜାଇଟିସ୍’ ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ ହୁଏ। ସେତେବେଳେ ଏଇ ରୋଗର ବିଶେଷ କିଛି ଚିକିତ୍ସା ନଥିଲା । ରୋଗୀର ଜୀବନରେ କୌଣସି ଆଶା ନାହିଁ ଦେଖି ଡାକ୍ତର ଗଣ ତାହାକୁ ପରିତ୍ୟାଗ କରି ଚାଲିଗଲେ ସେତେବେଳେ ରାତ୍ରି ଏଗାରଟା। ରୋଗୀର ନାଡ଼ି ଓ ହୃତପିଣ୍ଡର କ୍ରିୟା ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା । ଏଇ ଅବସ୍ଥାରେ ମୁଁ ଓ ଆଉ ପାଞ୍ଚଜଣ ଅନବରତ ନାମ କରିବାକୁ ଲାଗିଲି । ସାରା ରାତ୍ରି ଏଇପରି ନାମ କରିବାପରେ ସକାଳ ବେଳା ରୋଗୀର ହୃତପିଣ୍ଡର କାମ ଟିକେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ସେତେବେଳେ ରୋଗୀ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଅଜ୍ଞାନ । ଆମେ ଛଅ ଜଣ ଯେତେବେଳେ ପ୍ରାତଃ କୃତ୍ୟାଦି ପାଇଁ ବିଦାୟ ନେଲୁ ଆଉ ଛଅ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସ୍ପର୍ଶ କରି ନାମ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଏହି ପରି ଦିବାରାତ୍ର ନାମ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ତିନିଦିନ ପରେ ରୋଗୀର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜ୍ଞାନ ଫେରି ଆସିଲ । ମୃତ୍ୟୁ କବଳରୁ ନାମ ଦ୍ବାରା ରୋଗୀକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାରୁ ଆମର ଯେଉଁ ଆନନ୍ଦ ତାହା ଅନୁଭବ ନ କଲେ କହି ହେବନି । ଶ୍ରୀକାନ୍ତର ବିଧବା ମା ଓ ତାର ସ୍ତ୍ରୀ ଏପରି ପୁନଃ ଜୀବନ ପ୍ରାପ୍ତି ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଠାକୁରଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରଣାମ ଜଣେଇ କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରକାଶ କଲେ । ନାମ ଚିକିତ୍ସାଲୟhttps://youtu.be/q93s82ebOpI

ସେ ଯୁଗରେ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଠାକୁର ଭକ୍ତ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ନାନା ସମୟରେ ‘ନାମ’ର ଅପାର ମହିମା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ନାନା ଭାବରେ ଆଳାପା ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ। “ସତ୍ ନାମ ହିଁ ଆଦିନାଦି, ସୃଷ୍ଟିର ମୂଳ ଉସ୍, ଜୀବନର ଧାରକ ଏବଂ ଅସ୍ତିତ୍ବର ପୋଷକ। ସୁତରାଂ ସତ୍ତାର ଧାରଣ, ରକ୍ଷଣ ଓ ପୋଷଣ ପାଇଁ ଅତୁଟ ବିଶ୍ଵାସ ଭକ୍ତିର ସହିତ ନାରୀ ପୁରୁଷର (ସଦ୍ ଗୁରୁଙ୍କର) ଧ୍ୟାନ। ସମନ୍ବିତ ନାମ ଜପ ହିଁ ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ପନ୍ଥା” । ନାମ ଚିକିତ୍ସାଲୟ

1 thought on “ନାମ ଚିକିତ୍ସାଲୟ”

 1. He Makes Money Online WITHOUT Traffic!

  Most people believe that you need traffic to profit online…
  And for the most part, they’re right!
  Fact is.. 99.99% of methods require you to have traffic.
  And that in itself is the problem..
  Because frankly, getting traffic is a pain in the rear!
  Don’t you agree?
  That’s why I was excited when a good friend told me that he was profiting, but with ZERO traffic.
  I didn’t believe him at first…
  But after he showed me the proof, it’s certainly the real deal!
  I’m curious what your thoughts are.
  Click here to take a look >> https://bit.ly/3mOAfVp
  Please view it before it’s taken down.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *